Słowacja dla ciekawych: Trenczyn

Słowacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich turystów, a biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki na teren tego kraju. Jednym z tych miast, do których turyści z Polski zaglądają bardzo chętnie, jest Trenczyn. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Trenczyn – co warto wiedzieć o tym mieście?

Trenczyn przyciąga malowniczym położeniem, a wspaniała sceneria, jaką można się cieszyć w dorzeczu Wagu, jest wielkim walorem. Miasto to przyciąga również dobrym zagospodarowaniem, ciekawą ofertą życia kulturalnego oraz naukowego, a działający tu Uniwersytet Trenczyński skutecznie przyciąga młodych. Wielkim walorem miasta jest też wspaniała historia, sięgająca czasów średniowiecza. Już w początkach XII wieku Trenczyn wzmiankowany jest w dokumentach, wiadomo też, że w okresie średniowiecza jego mieszkańcy mogli korzystać z licznych praw i przywilejów. W początkach XV stulecia Trenczyn stał się nawet miastem królewskim, a to oznaczało kolejne udogodnienia. W XIX wieku miasto to było bardzo ważnym ośrodkiem handlowym, mającym istotny wpływ na rozwój życia gospodarczego w okolicy. Dziś ważną rolę odgrywa tu przemysł odzieżowy i spożywczy, coraz większe znaczenie ma tu również turystyka. Co przyciąga turystów na teren Trenczyna?

Trenczyn – co warto zobaczyć?

Powodów, dla których warto odwiedzić Trenczyn, jest sporo. Wycieczki po tym mieście mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą oraz lekcją historii, będą też wyjątkową okazją do pospacerowania wśród bezcennych zabytków architektury. Historyczne centrum miasta to jedyny w swoim rodzaju rezerwat zabytkowy, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Pięknie prezentuje się tu Wieża Miejska, spore wrażenie robi zespół klasztorny Pijarów, mogący się pochwalić historią sięgającą XVII wieku. Zwiedzanie Trenczyna nie może się też obejść bez wizyty na tutejszym zamku, kuszącym nie tylko swą architektoniczną formą, ale i ciekawą ofertą wystaw, koncertów oraz imprez o historycznym charakterze.

Trenczyn to piękne miasto, na terenie którego nudzić się nie można. Kto w czasie wycieczki po Słowacji zajrzy na jego teren, ten będzie mógł spędzić czas w pięknym otoczeniu, ciesząc się wspaniałą architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą starego miasta.