Chorwacja: wyjątkowy kraj pełen skarbów

Chorwacja jest jednym z tych państw, na terenie których nuda nikomu nie zagrozi. Jedni odwiedzają ją ze względu na piękne plaże i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, dla innych jest to kraj pełen malowniczych zakątków, urzekających swym przyrodniczym bogactwem. Chorwacja przyciąga również tych turystów, którzy chętnie stawiają na krajoznawcze wycieczki, a tutejsze miasta cieszą się wielkim powodzeniem wśród miłośników historii. Jakie atrakcje mogą tu zrobić największe wrażenie na turystach?

Raj dla wodniaków

Chorwacja to malownicze wybrzeża Dalmacji, piękne Wyspy Dalmatyńskie oraz Istria, znana z modnych kurortów i świetnie utrzymanych plaż. To właśnie te regiony Chorwacji cieszą się największym powodzeniem wśród turystów, to dzięki nim znane biura podróży tak chętnie organizują wczasy w tym kraju. Spora ilość słońca oraz dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych to ważne czynniki, dzięki którym turystyka w Chorwacji ma się doskonale. Błędem jest jednak zakładanie, iż Chorwacja będzie atrakcyjnym kierunkiem podróży tylko dla tych osób, które wolny czas chcą spędzać nad wodą. Co jeszcze może nas oczarować w tym kraju?

Chorwacja i jej przyrodniczy potencjał

Wycieczki po Chorwacji mogą się okazać nie lata gratką dla wszystkich miłośników przyrody. Ten kraj znany jest z pięknych widoków oraz parków narodowych, które mogą zrobić ogromne wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających turystach. Gdzie warto się wybrać? Do najważniejszych atrakcji przyrodniczych na terenie tego kraju zalicza się Park Narodowy Jezior Plitwickich, będący jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części Europy. Mljet, Krka, Kornati, Archipelag Wysp Briońskich – oto kolejne atrakcje, jakimi Chorwacja może oczarować turystów – przyrodników, pragnących spędzić czas na terenie parków narodowych.

Oko w oko z historią, czyli niezwykła podróż w czasie

Chorwacja może zachwycić wielu miłośników historii, a spacery po tutejszych miastach mogą się przemienić w wyjątkową podróż w czasie. Gdzie warto się wybrać? Wiadomo, że największą popularnością cieszy się Dubrownik, który przyciąga średniowiecznymi uliczkami, ciekawą zabudową oraz potężnymi murami obronnymi. Warto wybrać się też do takich miast, jak Trogir czy Split. I one mogą zrobić wielkie wrażenie na miłośnikach historii, a znajdujące się na ich terenie zabytki architektury mają ogromną wartość historyczną i artystyczną.

Chorwacja to kraj wyjątkowy, na terenie którego nudzić się nie można. Cenne zabytki, skarby przyrody i tętniące życiem kurorty – wszystko to sprawia, iż wczasy w tym kraju mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą.